+48 602 226 915
franciszekxxl@wp.pl

Kotły gazowe Bydgoszcz

Jedną z najczęściej wybieranych metod ogrzewania budynków wciąż jest ta wykorzystująca paliwa gazowe. Na rynku istnieje wiele zróżnicowanych urządzeń, które proponują użytkownikom korzystne warunki ich eksploatacji: oszczędność kosztów i zużycia paliwa, dbanie o środowisko, niewielką powierzchnię zajmowanego miejsca. W chwili obecnej bardzo dużą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne. Pomimo faktu, iż ten rodzaj urządzenia jest droższy od kotła tradycyjnego, to jego budowa pozwala na mniejsze zużycie paliwa. Urządzenia kondensacyjne do ogrzewania wykorzystują nie tylko gaz, lecz także ciepło z pary wodnej, powstałej wraz z wytwarzaniem się spalin. Użytkowanie ich przynosi korzyści ekonomiczne, jak również ogranicza negatywny wpływ na środowisko.

Jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, hybrydowe

Kotły gazowe mogą być jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne. Z pomocą tych pierwszych ogrzejemy dom, drugie są w stanie dodatkowo ogrzać wodę użytkową (c.w.u.). Do urządzenia jednofunkcyjnego konieczny jest zakup dodatkowego osprzętu, jeśli chcielibyśmy, aby ono też podgrzewało wodę do kąpieli. Ma to swoje plusy i minusy – oczywiście instalacja kolejnych urządzeń generuje koszty oraz wymaga dodatkowego miejsca. Jednakże, istnieje możliwość stworzenia hybrydowej instalacji grzewczej, która polega na połączeniu ogrzewania gazowego z instalacjami odnawialnych źródeł energii (np. paneli fotowoltaicznych). Nie wszystkie modele urządzeń posiadają taką funkcję – warto dopytać więc o to specjalisty.

Urządzenie dostosowane pod Twoje wymagania

Wybierając odpowiednie urządzenie do Twojego domu lub mieszkania należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na ciepło. Zautomatyzowane urządzenia same są w stanie określić, ile ciepła należy wytworzyć by odpowiednio ogrzać dom. W zależności od panującej temperatury będą się one włączać, wyłączać i zmieniać moc działania. Ważnym czynnikiem jest też wielkość Twojego lokum. Kotły gazowe występują bowiem w formie stojącej oraz wiszącej. Pierwsze z nich są zdecydowanie bardziej trwałe – to z powodu żeliwnego wymiennika ciepła – natomiast osiągają też dużo większe rozmiary od urządzeń wiszących, dlatego wymagają zamontowania ich w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach. Kotły wiszące najlepiej sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Usługi montażu, wymiany czy też naprawy tychże urządzeń wykonujemy na terenie Bydgoszczy i okolic miasta.