+48 602 226 915
franciszekxxl@wp.pl

Montaż ogrzewania podłogowego

Równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu i w orientacji pionowej jest dużo korzystniejsze dla zdrowia i komfortu ludzkiego od ciepła płynącego tylko z jednego miejsca. Właśnie dlatego jedną z najpopularniejszych alternatyw dla kaloryferów ściennych jest ogrzewanie podłogowe.

Tzw. “podłogówka” może być zasilana poprzez wodę lub prąd. Systemy elektryczne sprawiają o wiele mniej problemów, jednakże ich użycie generuje dużo większe koszty. Projekt systemu wodnego jest nieco bardziej skomplikowany, ale bardzo dobrze współpracuje z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła – dlatego to właśnie on wybierany jest dużo częściej.

Co wziąć pod uwagę przy montażu podłogówki?

Takie rozwiązanie z całą pewnością ma wiele zalet, ale przed podjęciem decyzji o jego montażu należy zastanowić się czy na pewno będzie ono dla nas najbardziej optymalne. W decyzji mogą pomóc poniższe pytania:

– Czy pomieszczenie jest zastawione meblami? Gęste ustawienie mebli uniemożliwi ciepłu unoszenie się w górę.

– W jakich pomieszczeniach chcemy ją umieścić? Niejednokrotnie montaż ogrzewania podłogowego jest tylko uzupełnieniem innych systemów grzewczych w budynku. Klienci decydują się na jego instalację na przykład tylko w łazience lub w kuchni i łazience. Najlepiej sprawdza się na parterze.

– Czy zależy nam na ogrzewaniu w miesiącach przejściowych? Posadzka nagrzewa się wolniej od kaloryfera, ale też powoli oddaje ciepło po wyłączeniu zasilania. Wolniej będzie więc reagowała na zmiany temperatury, ale jeśli będzie zamontowana tylko w wybranych pomieszczeniach, bez problemu będzie można ją wtedy wyłączyć i zaoszczędzić na rachunkach.

– Czy zależy nam na estetycznym wyglądzie? Cały system jest ukryty pod posadzką, przez co wszystkie jego elementy są niewidoczne, a to zwiększa możliwości aranżacyjne pomieszczenia.

– Czy w budynku mieszkają alergicy? W pomieszczeniach z podłogówką ciepłe powietrze cyrkuluje nieco inaczej, iż w pomieszczeniach z kaloryferami. Jest też nieco chłodniejsze. Dzięki temu kurz nie unosi się razem z nim, nie osiada również na dywanach, które są w takich pomieszczeniach zbędne. Dodatkowo, takie powietrze jest wilgotniejsze.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Montaż wykonujemy na terenie Bydgoszczy i okolic.